Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Bayram Kredisi

2018 Ziraat Bankası Bayram Kredisi

Yeni yıla girmenizle birlikte ihtiyaçlarınız artabilir ya da gelecek aylarda bazı sebeplerden ötürü nakit ihtiyacı söz konusu olabilir. Bu ihtiyacı şimdiden düşünüyor ve gelecek aylarda ne gibi bir yol izleyeceğinizi bulamıyorsanız, sizlere Ziraat bankası kredi kampanyası olan bayram kredisinden bahsetmek isteriz. Bayram kredisi, her yıl iki dinin bayramın yaklaşması ile birlikte özel faiz  oranlarının ve özel vade seçeneklerinin sunulduğu bir kredi türüdür. Bu kredi kampanyası, ihtiyaç kredisi başlığı altında sunulurken, normal oranların çok çok daha aşağı çekildiği görülebilmektedir. Bu nedenle bayram zamanlarında bu kredi ürünlerinden faydalanmak, tüketicilerin büyük bir rahatlama yaşamalarına sebep olmaktadır.

2018 Ziraat Bankası Bayram Kredisi Faiz Oranları ve Vade Seçenekleri

Kredi çekileceği zaman direkt olarak akla gelen ilk iki unsur; faiz oranları ve bankanın sunmuş olduğu vade seçenekleridir.  Ziraat ihtiyaç kredisi kapsamında bu krediyi sunduğu için, faiz oranları diğer kredi türlerine göre size yüksek gelebilmektedir. Ancak bu kredinin bayram kredisi ile birleştirilmesinden ötürü, faiz oranlarında ciddi bir düşüş söz konusu olmaktadır. Yüzde 1,15 gibi son derece cüzi bir faiz oranı sunan Ziraat Bankası, bununla birlikte bayram kredisi alan müşterilerine özel olarak 48 ay vade imkanı sağlamaktadır. Bu vade imkanı sayesinde de almış olduğunuz bayram kredisini aylara bölerek, rahat rahat ödemeniz söz konusu olmaktadır.

Ziraat Bankası Bayram Kredisi Şartları

Ziraat bankası kredi başvurusu yapabilmek adına nasıl ki birtakım şartlar aranıyorsa, aynı şartlar bayram kredilerinde de aranmaktadır. Kredi konusunda en temel iki şart; kişinin bir gelire sahip olması ve kredi notunun yeterli seviyede olmasıdır. Öncelikle kredi notuna değinecek olursak; Ziraat Bankası’nın kredi notu konusunda biraz katı olduğunu ve bu nedenle 1500 üzeri kredi notuna sahip olan kişilere kredi verdiğini söylemek doğru olacaktır. 1400 ile 1500 puan arasında olan kişiler de, gelirlerine göre bayram kredisinden yararlanabilmektedir. Eğer 2000 TL ve üzeri bir geliriniz varsa veya emekliyseniz, Ziraat Bankası’nın bayram kredisinden çok daha rahat bir şekilde faydalanabilirsiniz. Bununla birlikte kredi notunuz iyi ama herhangi bir geliriniz yoksa, kefil göstererek veya ipotek üzerine kredi alabilmeniz mümkündür.

Ziraat Bankası Bayram Kredisi Gerekli Olan Belgeler

Ziraat bankası kredi başvurusu gerekli belgeler, genel olarak standart kredi belgeleridir. Ancak ipotek üzerine veya kefil üzerine alınan kredilerde istenen belgeler biraz daha kapsamlı ve normalin aksine biraz daha değişim gösterebilmektedir. Normal şartlarda kredi başvurusu için gerekli olan belgeler; ikametgah belgesi, gelir belgesi ve kimlik belgesi gibi belgelerdir. Ancak kefil işin içine girince, kefilin geliri, ikametgah belgesi ve kimlik belgesi de talep edilmektedir. Bununla birlikte ipotek için de, tapu, ipotek sahibi ve benzeri belgeler talep edilebilmektedir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün