Kredi Sorunları

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicilim Bozuk Nasıl Kredi Çekerim?

Geçmişte yaşamış olduğunuz birtakım ekonomik sıkıntılardan ötürü kredi sicilinizde bozulmalar meydana gelmiş olabilir. Bu durumu günümüzde birçok kişinin yaşadığı ve bu nedenle sorun yaşadığı görülmektedir. Ancak bazı bankaların çeşitli durumlar ve şartlar karşısında sicili bozuk olan kişilere kredi verdiği görülmektedir. Kara listede olana kredi imkanı tanıyan bankalar sayesinde, istediğiniz kredi tutarlarını rahatlıkla elde edebilmeniz mümkündür. Denizbank, ING Bank, Odeobank, Akbank ve bu tür bankaların, sicili bozuk olan kişilere özel olarak kredi imkanları bulunmaktadır. Ancak bu kredi imkanlarının biraz tuzlu olduğunu söylemek doğru olacaktır. Hangi banka olursa olsun, kredi sicili bozuk olan kişilerin bankalardan almış oldukları kredilerin her zaman için yüksek faizli olduğu görülmektedir. Eğer tüketici olarak bu durumu kabul ediyorsanız, söz konusu bankaların kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz. Öte yandan bu konuda kredi notuna bakmayan bankalar aramanızda yanlış olacaktır. Günümüzde her bankanın, kredi notuna ve kredi sicilinize bakarak size kredi verdiğini söylemek mümkündür. Bankaların ancak belirli şartlar, güvenceler ve teminatlar karşısında kredi düşük olan kişilere kredi imkanı tanıdığı bilinmektedir.

Sicili Bozuk Olan Kişiler Nasıl Kredi Çekebilir?

Kredi sicilinizin bozuk olması, moralinizi bozacak bir unsur olmalıdır. Her şeye çözüm olduğu gibi kredi sicili bozuk olan kişilerinde bankalardan kredi alması konusunda bir çözüm bulunmaktadır. Bu konuda ipotek ile kredi başvurusu, kefil ile kredi başvurusu ve finansal firmalar ile kredi çekme gibi çeşitli yollar bulunmaktadır. Bu yollara başvurarak rahatlıkla kredi çekebilmeniz mümkündür.

 • İpotekle Kredi Çekmek
  Kredi sicilinizin bozuk olmasına karşın, kredi çekebilmek adına ilk olarak başvurmanız gereken yolların başında ipotek ile kredi çekme yöntemi yer almaktadır. Yasal takipte olanlara kredi veren bankalar, genel anlamda bu yöntem ile birçok kişiye kredi imkanı tanımaktadır. Ancak kredi borcunuzun gecikmesi ve ödenmemesi gibi bir durumda, bankalar borcunuza karşılık olarak evinize hacizle el koyacaktır. Bu nedenle borcunuzun düzenli olarak ödenmesine özen göstermeniz gerekmektedir.
 • Kefil Aracılığıyla Kredi Çekmek
  Kredi sicilinizin bozuk olması durumunda, kefil yöntemi sayesinde bankalardan kredi çekebilmenizde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Ancak bu konuda kefil göstermiş olduğunuz kişilerinde mutlaka belirli şartlara sahip olması gerekmektedir. Kefil gösterilen kişinin, kamu kurumunda çalışıyor olması, ticaret odasına kayıtlı olması, Bağ-kur’a kayıtlı olması ve bu gibi şartlara benzer şartlara sahip olması, söz konusu kişiyi bankaya kefil olarak gösterebilmeniz adına yeterli olacaktır.
 • Finansal Firmalardan Yardım Alarak Kredi Çekmek
  Günümüzde her ne kadar az bilinse de, finansal firmalardan yardım alarak bankaların kredi imkanlarından faydalanabilmek mümkündür. Genel anlamda söz konusu firmalar, krediyi sizin yerinize çekmekte ve sizden daha yüksek faiz oranlarıyla bu krediyi tahsil etmektedir. Anlaşmaların ise genel anlamda senet üzerinden yürütüldüğü görülmektedir. Öte yandan söz konusu kurumların yine belirli bir ücret karşılığında kredi sicilinizi düzelttiği ve bankalara karşı sizi güvenilir bir kişi olarak gösterdiği, bu şekilde ise tarafınıza kredi sağladığı da bilinmektedir. Hatta söz konusu firmaların, “sicili bozuk olanlara kredi çıkartılır” gibi ilanlarını da görebilmek mümkündür.

Kredi Sicili Bozuk Olanlar Kredi Kartı Alabilir Mi?

Kredi sicili bozuk olanlara kredi kartı veren bankalar elbette ki bulunmaktadır. Ancak bankaların bu konuda belirli şartları ya da limit kısıtlamaları gündeme gelmektedir. Kişiler bazı bankalardan sicilleri bozuk olmasına rağmen kredi kartı alabilirken, bununla birlikte bu kredi kartlarının nakit avans bölümleri sayesinde dolaylı yoldan kredi kullanabilmektedirler. Öte yandan bankaların özel olarak görevlendirmiş oldukları personelleri, seyyar olarak kredi kartı başvurusu kabul etmektedirler. Yine bu kişilere ulaşarak, sicili bozuk olana kredi kartı başvurusu yaparak, bankalardan kredi kartı alabilmeniz mümkündür. Bankalardan kredi alamayan kişiler, kredi kartı sayesinde aslında bir nevi nakit ihtiyaçlarını giderebilmektedirler. Kredi kartlarında yer alan nakit avans kısmı, acil olarak ihtiyaç duyduğunuz nakit para ihtiyacınızı size karşılayacaktır. Bu konunun üzerinde durarak, siz de kredi notu düşüklere kredi kartı veren bankalar aracılığı ile kredi sicilinizin düşük olmasına rağmen kredi alabilirsiniz.

Bozuk Olan Kredi Sicili Nasıl Düzeltilir?

Ülkemizde 800 puana kredi veren bankalar da yer almaktadır ancak, bu bankaların kredi verirken kefil, ipotek, yüksek faiz ve birtakım şartları bulunmaktadır. Bu şartlar haliyle tüketicinin büyük ölçüde zarar görmesine neden olacaktır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak ve kolayca kredi imkanlarından faydalanabilmek adına, tüketicinin bir an önce kendini kara listeden kurtarması gerekmekte ve bu şekilde kredi sicilini düzeltmelidir. Bir kişinin kredi sicilinin düzelebilmesi adına öncelikle bankalar olan tüm borçlarından kurtulmalıdır. Genel anlamda böyle kişilerin 5 yıl sonrasında kara listeden çıktıkları görülürken, düzenli ödemelerin devam etmesi durumunda bu süre daha da azalabilmektedir. Öte yandan bankalar yanlışlıkla kredi sicilinize zarar veren bir hata yapmışlarsa, Kredi Kayıt Bürosu’na bu konuda itirazda bulunarak, yapılan yanlışlığı 12 saat içerisinde düzeltebilmeniz mümkündür. Tüm bunların yanı sıra faturalarında şu dönemlerde kredi sicilinize etki etmesinden ötürü, faturalarınızı düzenli ödemenizde ve tüm fatura borçlarınızı kapatmanızda büyük bir fayda olduğunu söylemek doğru olacaktır. Tüm bu uygulamalar sonucunda bozuk olan kredi sicilinizi belirli bir zaman zarfı içerisinde rahatlıkla düzene sokabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

37 Yorum

 1. 15000 TL KERDİ ÇEKMEK İSTİYORUM KREDİ PUANIM DÜŞÜK BU YÜZDEN HİÇ BİR BANKADAN OLUMLU SONUÇ ALAMADIM

 2. Merhaba ben yalçın selvi eskişehir den yazıyorum kırmızı kalemdeyim sigortasız çalışıyorum aylık gelirim 4000 tl 15.bin tl ihtiyaç var yardımcı olurmusunuz

  1. 4000 bin TL aylık geliriniz var 15 Bin TL yi nasıl çekemiyorsunuz anlamadım. 4 bin TL gelirinizi belgeleyebiliyorsanız rahatlıkla çekebilmeniz lazım. Ayrıca 4 bin kazanıyorsanız çekmeyin bence iyi paraymış 🙂 Fakat acil bir para lazımsa dediğim gibi bence rahat çekebilirsiniz. Tabi eskiden siciliniz çok kötü halde değilse.

 3. Işte çalışıyorum ama sigorta yapamıyorlar ihtiyacim var kredi cekmek istiyorum ama sigortam olmadigi icin vermediler bi yardimci olurmusunuz cok ihtiyacim var ??

 4. Arkadaşlar sicili bozuk birinin kredi çekmesi zor. Tabi eğer bankalara borcunu bitirmiş ve düzenli bir işte en az 6 aydır çalışan biriyse o zaman işler değişiyor. O nedenle sigortalı bir işte çalışmak çok çok önemli.

 5. Bir çok yorumda sigortasız çalışıyorum nasıl çekerim gibi sorular sormuşlar söyleyeyim. Sigortanız yoksa işvereninize söyleyin antetli kağıda sizin orada çalıştığınızı ve aylık şu kadar maaş aldığınızı yazıp kaşe imza atsın onu bankaya götürün geçerli oluyor.

 6. Siciliniz bozuksa çok zorluk çıkarıyor bankalar. Ama yinede çekmeye çalışın. Sigortasız çalışmak zaten krediyi geçtim kendi geleceğiniz için bile sıkıntılı bir durum hayat çok çabuk geçiyor ilerde emekli olamazsınız çok pişman olursunuz sigortasız çalıştığınıza

 7. Sicilin bozulması belkıde kredı dunyasında en kotu sey, sizi arayıp su kadar kredı lımıtınız var kullanmak ıstermısın dıyenlerden onerdıklerı tutarın 10 da bırını ısteyınce olumlu sonuclandıramıyoruz cevabını aldıgımız bır dunya,,,

 8. Merhaba ben alı sümbül. Kredi kullanmak istiyorum ama birçok bankadan alamadım. Şöyleki;
  2 ay evvel icra dosyam vardı. Acil para lazım oldu. 30-40 defa başvurularım oldu. Ama kredi çıkmadı. Puanım da 1040 idi. Borcumu ödedim. Ama şimdi kendi maaş aldığım deniz bank ile görüştüm , puanım 1200 olmuş , yasal takibim Yok , kredi kartı ödemelerim düzenli , ama başvuru sayım fazla olduğu için çıkmıyormuş. 2 ay beklemelisin dediler. Siz yardımcı olabilirmisiniz. 20 bin tl ye ihtiyacım var.

 9. uzmankredi.net editörleri bu konuda çok tecrübeli sorunlarınızı burada yazarsanız size verecekleri yönlendirmelerle şansınız emin olun çok artıyor. Ben 2 defa başvurup olumsuz sonuç aldıktan sonra buradaki editör erkadaşların yönlendirmesiyle 3. başvuruda 5 bin TL kredim çıktı.

 10. Kardeşim millet zor durumda bu sicil olayına bir af getirmeleri lazım artık. Af diye getirdikleri hiç bir şeyde bu siciller temizlenmiyor. Tamamen bunların sıfırlanması ve vatandaşla bankalar arasında beyaz bir sayfa açılması lazım. Tüm suç bankalarda çıkan sicil aflarını doğru dürüst uygulamıyorlar.

 11. Benim anlamadığım sürekli kredi mailleri mesajları geliyor başvuruyoruz. Olumlu sonuçlandırılamamıştır. Kardeşim o zaman niye mail ve sms atıp beni yoruyosunuz ? Siciliniz bozuksa çok zor arkadaşlar kredi almanız 1000 TL bile vermiyorlar bırakın daha üst limitleri.

  1. Alışkanlık haline gelmiş bunların e-mail ve sms reklamları. Onlarında kabahati yok kimin puanı yüksek kimin düşük bilemezler otomatik ellerindeki datalara bilgi mesajlarını gönderip duruyorlar. Bunları yasakladılar ama hala smsler geliyor.

 12. Yasal takipteki 2013 te kredi borcumu kapattım aradan 4yıl geçti bankalardan kredi çekemiyorum emekliyim hiçbir bankaya borcum yok bunu nasıl düzelteceğiz

 13. Borcunuzu kapatsanızda düzenli geliriniz olan SGK lı bir işe girmedikten sonra kredi çıkması zor. Tabi sadece iş değil mevzu birazda zaman geçmesi gerekiyor. Eninde sonunda sizde kredi çekebilirsiniz borcunu ödeyen herkes için geçerli bu dediklerim.

 14. Yasal takibe düşmüş biri borcunu kapattığında sicili temizleniyormu acaba ? 2 sene önce yasal takipte olan kredi kartımı taksitlendirip ödemiştim. Ödemelerimi tamamladım. Şimdi kredi ihtiyacım var başvursam olumlu sonuç alabilirmiyim sizce ? Şu an herhangi bir bankaya borcum yok. SSK lı olarak çalışıyorum.

  1. Konuya net hakim değilim mutlaka sizi site sahipleri bilgilendirecektir. Fakat bildiğim kadarı ile borcunuzu kapattıktan sonra belli bir süre geçmesi lazım sicilinizin düzelmesi için. Gerçi sizde 2 sene geçtiğini söylüyorsunuz banka borcunuz yok ve SSK’lı olduğunuza göre bence kredi başvurusu yapacaksanız % 90 çıkacaktır.

 15. Maalesef iş bankasına kapattığım kredi kartına 3 TL borcum varmış o nedenle sicilim bozuldu. Ben böyle saçma bişey görmedim. Düzenli borcunu ödeyen biriyim nasıl olmuşsa 3 TL borç kalmış o borç nedeniyle bankadan arandım ve kredi puanımı düşürmüşler. Ufak tefek demeyin borcunuzu araştırın 1 TL için bile kredilerini düşürüyorlar.

  1. Tıpkı benim başımdan geçen olayı yazmışsınız benimde yapı kredide başıma geldi 2 TL borç yüzünden takip işlemi başlatıldı. İnsanda biraz utanma olur 2 TL için koca bankanın uğraştığı işlere bak. Akıl sır ermez yemin ederim dünyaları götürüyorlar ama doymadılar unuttuğumuz 2 TL nin peşine düştüler.

 16. Kefil bulabilirseniz kredi çekmeniz kolaylaşabilir. Ancak borcunuzu ödemezseniz kefilide sıkıntıya sokarsınız. Sicil bozuksa neredeyse tüm bankalar kredi vermeye soğuk bakıyor. Şöyle düşünün bir iş yeriniz var birine mal verdiniz 1 ay vadeli parayı 5 ayda zar zor aldınız bir daha bu müşteriye vadeli mal verirmisiniz ? Buda aynen böyle.

 17. Çıkar arkadaşlar çevremde bir çok kişinin kredi sicili bozuk olmasına rağmen kredi aldılar. Tek yapmanız gereken bir işte çalışıyor olmak ve gidip şubede bire bir görüşme yapmak. Emin olun şubeye gidip başvuru yapmak internetten veya cep telefonunuzdan yapacağınız başvuruya göre daha yararlı oluyor.

 18. Bu aralar sicili düzgün olanlara bile kredi vermiyorlar eğer çalışmıyorsa. Sicili bozuk olanların alması imkansız gibi birşey. Başvurma para ile değil tüm bankalara başvurun belki aralarından 1 tanesi onay verebilir.

 19. Benim kredi puanım çok düşük o nedenle gittiğim tüm bankalardan olumsuz sonuç alarak geri döndüm. Acaba kredi çekebilenler deneyimlerini paylaşsırlarsa bizde belki başvurularımızda yanlışlarımız varsa ve düzeltirsek bizede çıkar bizde faydalanırız.

 20. İyi çalışmalar dilerim çok acil olarak nakit ihtiyacım var bana dönermisiniz nakit sıkıntısı nedeniyle ön ödeme yapmam mümkün değil ancak alacağım üzerinden 05358248537 teşekkürler

 21. İyi gunler ssk calisanim ben 5000 cekmek istiyorum bankalar vermiyor hattimdan dolayi avkatlik oldum o yuzsen krefi kartimida yapilandirmisdim cekebilirmiyim acil lazim yardimci olabilirmisiniz tesekkurler

 22. Krediler ve borçlar için para mi arıyorsunuz? Kendinizi ödenmemiş faturalarla biraz sıkıntılı buluyor musunuz ve hangi yoldan gittiğiniz veya nereden bulabileceğinizi bilmiyor musunuz? Aylık taksitte azaltmanıza yardımcı olacak saygın bir borç konsolidasyon şirketi bulma konusunda, hem de ay sonuna gelince ve faturalar ödenmesi gerektiği zamanlarda ekonomik ödenme fırsatlarına sahip olduğunuzdan nefes almanız için ne yapmanız gerek? Cevap şirkettir.

 23. Gayrimenkul kredileri, kurumsal krediler, gerçek finansman, kişisel ve iş kredisi teklifi, teklifimiz hızlı ve kolaydır, bugün bize gelin, böylece tüm mali sorunlarınıza bir kere son verebiliriz.
  Her çeşit kredi, devlet, özel ve iş veriyoruz. Kredi oranımız% 2’dir.

 24. % 100 FİNANSMANA İHTİYACINIZ VAR MI? Biz% 1.00 oranında bir Affordable faiz oranlı krediler veriyoruz

  Işadamı ya da kadın musun? Herhangi bir finansal karmaşaya mı sahipsiniz Küçük ölçekli ve orta ölçekli bir işletmeye başlamak için bir krediye ihtiyacınız var mı? Düşük bir kredi puanı var mı ve yerel bankalardan ve diğer finans kuruluşlarından sermaye kredisi almakta zorlanıyor musunuz? İlgilenen başvuru sahipleri, e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmelidi

 25. Arkadaslar siciliniz bozuk olsada 5 yil gecmesine gerek yok. Yeterki banka borcunuz ve kredi karti odemeleriniz sıkıntılı olmasin. Banka mudurleri 29.900 e kadar insiyatif kullanip verebilir. Tabii bunuda merkeze sormak zorunda. Ancak 10.000 dediginiz zaman kendi insiyatifi ile veriyor. Yinede merkezden olumsuz geliyor ama o onsiyatif kullanma hakki var. Mudurle iyi iliskileriniz varsa kesinlikle geri donmez…

 26. 50.000-tl borcum var.Bankaya kredi ödemesi gecikmesinden dolayı yasal takibe uğradım.İcralık oldum.Şuan kredi notum 0 , Emekliyim ssk dan
  kredi kesildikten sonra 600-tl elime geçiyor.Bazı bankaların avukatlık ve icralık olupta yasal takibe düşmüş sicili bozuk olan kişilere kredi verdiğini duydum doğrumu.Eğer böyle bir şey varsa bankalardan herhangi birine kredi müracatında bulunabilirmiyim. Çok sıkıntıdayım. yardımcı olursanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün