Kredi

Maaşın Kaç Katı Kredi Çekilebilir ?

Bankalar tarafından sunulan tüm krediler belli şartlar doğrultusunda verilmektedir. Eğer bireyler bu şartları olumlu sonuçlandırıyor, karşılıyor ise bireylerin kredi başvuruları olumlu sonuçlanmaktadır. Müşterilerinin sahip oldukları kredi notu ve gelirleri göz önüne alınarak kredi çekip çekemeyeceklerine karar veren bankalar, belirli limitler doğrultusunda kredi sağlamaktadır. Halihazırda devam eden bir sigortanızın bulunuyor olması ve en az 3 aydır düzenli ödeniyor olması gerekmektedir.

Kredi başvurularınız değerlendirildikten sonra kredi almak açısından bir sorun teşkil etmediği görülürse ne kadar kredi kullanmak istediğiniz sorulacaktır. İşte tam burada maaşın kaç katı kredi çekilebilir sorusu merak edilmekte ve kredi limitleri maaşınıza göre belirlenmektedir. Eğer bir memur kredi başvurusunda bulunursa ortalama olarak 20-25 katı değerinde bir kredi kullanabilir. Ortalama bir memur maaşının 3.000 TL olduğunu varsayarsak 60 Bin TL ile 70 Bin TL aralığında bir kredi çekebilmeleri öngörülmektedir. Fakat bu krediyi çekebilmek için kredi notu değerlerinin yüksek olması gerekmektedir. Kredi notu nedir, nasıl yükseltilir merak ediyorsanız ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

Emekliler Maaşının Kaç Katı Kredi Çekilebilir?

Emekli kişilerin maaşlarına göre belirli limitler dahilinde kredi çekmelerine imkân tanınmaktadır. Bu konuda en fazla merak edilen ise Ziraat Bankası maaşın kaç katı kredi veriyor olarak belirtsek yanlış olmaz. Emekliler için kredi başvurularında gerekli şartlar normal bireylere göre çok büyük farklılıklar içermiyor. Emekli kişiler içinde maaşlarının yarısını kredi taksitlerini ödeyecek şekilde hesaplamanız gerekmektedir.

Örnek vermek gerekirse emekli maaşınızın 2.000 TL olduğunu varsayalım. Bu durumda 1.000 TL kredi taksiti ödemeniz makul görülmektedir. 36 aylık bir vade dahilinde herhangi bir faiz ve masraf olmadığını varsayarsak 36.000 TL kredi çekme şansınız bulunuyor. Tabi bu oran daha düşük olacaktır zira bankalar faiz ve masraf almaktadır. Bu durumda ortalama 30.000 TL değerinde kredi çekme şansınız bulunacaktır.

Maaşın kaç katı kredi veriliyor sorusunun net yanıtı bulunmamakla birlikte şu açıklamayı yapabiliriz; bankalar kredi verirken maaşınızın 20 ila 25 katı kadar kredi miktarını verebilmektedir. Fakat bu durum kredi notunuzun yüksek olması halinde geçerli olacaktır aksi takdirde çok daha düşük kredi kullanma limitleriniz olacaktır.

Emeklilere kredi veren bankalar ele alındığında aslında hepsini örnek gösterebiliriz. Başlıca öne çıkan ve merak edilen bankaların başvuru bağlantılarıyla birlikte tablosunu sizlerle aşağıda paylaşıyoruz.

Emeklilere Kredi Veren BankalarOnline Kredi Başvuru Sayfası
T.C. İş BankasıBaşvur
VakıfbankBaşvur
HalkbankBaşvur
AkbankBaşvur
QNB FinansbankBaşvur
Garanti BankasıBaşvur
Yapı KrediBaşvur
Ziraat BankasıBaşvur

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren BankalarVakıfbank maaşın kaç katı kredi veriyor, Halkbank emekli kredisi maaşın kaç katı gibi sorularınız olduğunu biliyor ve hepsini kısaca yanıtlayarak sizlerin merakını gidermek istiyoruz. Tüm bankalar neredeyse aynı oranda kredi sunmakla birlikte alabileceğiniz maksimum kredi miktarı tamamen sizin geliriniz ve kredi notunuzla doğru orantılı olarak artacak ya da azalacaktır. Net bir bilgi öğrenebilmek için faiz oranlarını inceleyerek sizin için en uygun seçim olan bankaya başvuruda bulunabilir ve yanıt alabilirsiniz.

En uygun ve en fazla bireysel kredi imkanı tanıyan bankaları listelemeden önce şuna bir açıklık getirelim. Bazı yerlerde karşılaşabileceğiniz Vakıfbank maaşın 22 katı kredi veriyor gibi başlıklara aldanmamanız gerektiğini bu durumun 22 değil 40’a kadar esneyebileceğini belirterek Kredi Notu değerinizin çok yüksek olması gerektiğini belirtelim.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren BankalarFaiz OranlarıBAŞVURU BAĞLANTISI
Ziraat Bankası%1,37Başvur
Vakıfbank%1,40Başvur
Akbank%1,51Başvur
T.C. İş Bankası%1,39Başvur
Garanti Bankası%1,39Başvur
Yapı Kredi%1,51Başvur
QNB Finansbank%1,33Başvur
Halkbank%1,35Başvur
Enpara.com%1,59Başvur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün