Kredi

Kredi Çekerken Belge İstemeyen Bankalar

Kredi kullanmakta olan veya kredi kullanmayı düşünen birçok kişi, çalışmayana kredi veren banka veya kredi çekerken gelir belgesi istemeyen bankalardan yararlanmak istemektedir. Bir banka şubesine gittiğiniz zaman sizden talep edeceği ilk şey, gelir belgesi veya benzeri bir belge olacaktır. Sizin eğer herhangi bir gelir belgeniz yoksa, bu konuda iki farklı yol üzerinden gelir belgeniz olmadan kredi kullanabilmeniz ya da kredi başvurusu yapabilmeniz söz konusudur. İlk olarak, internet üzerinden başvuru yaparak, ikinci olarak da ipotek veya kefil göstererek kredi kullanmaktır. Ayrıca bunun duşunda kredi veren bankalar kefilsiz kredi verirken, ipotek gibi bir şartı aramaktadırlar. Yani her halükarda ya kefil ya da ipotek göstermek gerekmektedir.

İnternetten Kredi Başvurusu Yapmak

Adından da anlaşılacağı üzerinden internet üzerinden bankalar kredi hizmeti sunmakta ve bu sayede herhangi bir belge talep etmemektedirler. Örnek olarak;  Ziraat bankası gelir belgesiz kredi verirken mutlaka kredi notuna bakmakta ve bu sayede belge istemeden kredi vermektedir. Bunun için de kredi sicilinizin düzgün olması, kredi kartı borçlarınızın düzenli bir şekilde ödenmiş olması ve herhangi bir borç eksiği olmamalıdır. Bu gibi durumlar, kredi notunuzu olumsuz etkileyerek, belge olmadan kredi alabilmeniz konusunda sizi çok zor duruma sokmaktadır. Kredi notunuzun iyi olması durumunda ister iş bankası gelir belgesi kredi ve isterseniz de Vakıfbank gelir belgesiz kredi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Veren Bankalar Listesi

Bankalara kredi borcunuzu ödeyebileceğinize dair herhangi bir güvence vermeniz durumunda, sizlere istediğiniz tutarda şartların uygun olması durumunda kredi verecektir. Odeabank gelir belgesi kredi verirken veya başka bir banka gelir belgesiz kredi verirken, borcunuzu bir şekilde ödeyip ödeyemeyeceğinize bakmaktadır. Eğer borcunuzu ödeyebileceğiniz herhangi bir unsur söz konusuysa, bankalardan kredi alabilmeniz mümkündür. Odeabank dışında da birçok bankanın kredi verdiğini söylemek mümkündür. Gelir belgesiz kredi veren bankalar şu şekildedir:

  • Teb gelir belgesiz kredi,
  • Finansbank gelir belgesiz kredi,
  • Yapı Kredi gelir belgesiz kredi,
  • ING Bank gelir belgesiz kredi,
  • Ziraat Bankası gelir belgesiz kredi,
  • Garanti Bankası gelir belgesiz kredi,

Gelir Belgesiz Kredi Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Konuya örnek vererek başlayacak olursak; Akbank gelir belgesiz kredi konusunda birtakım şartlar koymakta ve kişiye bu şartlara uyması durumunda kredi vermektedir. Bu durum aslında tüm bankalar için geçerli olmaktadır. Bir bankanın gelir belgesi olmadan kredi verebilmesi adına  öncelikle kredi notunuzun ve kredi sicilinizin pürüzsüz olması gerekmektedir. Bu konuda genel olarak kredi notu konusunda alt limitin 1300 puan olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Eğer kredi notunuzu 1300 puan seviyelerine yakınsa, bankaların gelir belgesi olmadan kredi imkanlarından yararlanabilmeniz bir nebze de olsa mümkün olabilen bir durumdur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün