Kredi Başvurusu

İş bankası esnaf kredisi 2018

İş Bankası, kobilere ve esnaflara kredi konusunda en önemli destekleri veren bankalar arasında yer almaktadır. İş bankası esnaf kredisi 2017 yılında büyük bir talep görürken, 2018 yılına girilmesiyle birlikte bu talebin halen daha aynı büyüklükte devam ettiği görülmektedir. İş Bankası’nın bu denli uygun oranlar ve kredi seçenekleriyle tüketicilerine hitap etmesi, bu talebin oluşmasındaki en önemli faktörlerden biri olarak bilinmektedir. İş Bankası, her bankada olduğu gibi kobilere kredi verirken birtakım şartlar gözetmekte ve bu şartların sağlanması durumunda kredi vermektedir. Aksi halde kobilerin İş Bankası’ndan kobi kredisi konusunda olumlu sonuç almaları söz konusu olmamaktadır. Peki nedir bu İş Bankası kobi kredisi şartları?

İş Bankası Kobi Kredisi Şartları

İş bankası esnaf kredisi şartları, aslında her banka tarafından talep edilen şartlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu şartlar, İş Bankası’nın ve diğer bankaların kendilerince bir ödeme garantisi gözetmeleri için gerekliyken, şartların karşılanmıyor veya herhangi bir şartın eksik olarak sağlanıyor olması, kredinin olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olacaktır. İş Bankası’nın bu konuda istediği en temel şartları ise şu şekilde sıralamak mümkün olmaktadır:

  1. İşletmenin faaliyetlerini sürdürüyor olması ve 6 ay ila 1 yıl gibi bir süre içerisinde de faaliyetlerini devam ettirmiş olması.
  2. İşletmenin gelir-gider tabloları sonucunda, elde ettiği karın, talep edilen kredi tutarını karşılayabilecek seviyede olması,
  3. İşletmenin daha önce bankalar ile olan münasebetinde, herhangi bir ödeme aksaklığının veya kredi sicilini olumsuz etkileyecek durumun söz konusu olmaması,

genel olarak işletmelere sunulmakta olan 3 şarttır. İş bankası ticari kredi başvurusu yapmadan önce bu şartları karşılıyor olmanız, daha avantajlı kredi seçeneklerinden faydalanmanıza neden olacaktır.

İş Bankası Kobi Kredisi Faiz Oranları

Kredi kullanmadan önce gerek gerçek kişilerin, gerekse işletmelerin mutlak suretle faiz oranlarına ve diğer kredi detaylarına göz atmaları gerekmektedir. Aksi halde, kişilerin veya işletmelerin, diğer kredi seçeneklerine nazaran çok daha fazla kredi geri ödemesi yapması ve bu nedenle büyük miktarda paralar kaybetmesi söz konusu olabilmektedir. İş bankası ticari kredi hesaplama işlemi yapmadan önce de, mutlak suretle faiz oranlarını, vade seçeneklerini ve diğer kredi masraflarını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. İş Bankası ise ticari kredilere, kredi durumuna göre farklı faiz oranları sunarak, ihtiyaca göre kredi kullanılmasına olanak tanımaktadır.

  • Taksitli ticari kredide sunulan genel faiz oranı yüzde 1,59’dur.
  • Ticari taşıt kredisi için sunulan faiz oranı yüzde 1,44’tür. (0 km veya 2. El fark etmeksizin)
  • Ticari İşyeri kredisi için sunulan faiz oranı yüzde 1,39’dur.

Genel olarak İş Bankası’nın faiz oranlarına bakıldığı zaman, son derece uygun seçeneklerin olduğunu ve bu nedenle değerlendirilmesi gereken kredi faiz oranlarının olduğunu söylemek doğru olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün