Kredi

Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar

Banka Kredisi Çekerek Emekli Olmak

Emekli olmak isteyen birçok kişinin karşılaşmış olduğu en büyük sorunların başında prim borcu öne çıkmaktadır. Prim borcu, kişinin sigorta primlerinin eksik ya da hiç ödenmemesi sonucu karşısına çıkan bir borç olarak bilinmektedir. Bu nedenle birçok emekli adayı, emekli olmadan önce bu borcu ödemek zorunda ve böylece emekli olmaktadır. Ancak birden toplu para bulup bu borcu kapatmak son derece zor bir durumdur. Bu nedenle emeklilik borçlanması kredisi 2017 imkanlarından faydalanmak, emekli adaylarının en çok başvurduğu yolların başında yer almaktadır. Emeklilik kredisi konusunda emekli adaylarına yardımcı olan birçok banka bulunmaktayken, emekli adaylarının bu bankalar sayesinde kolayca emekli olabileceklerini söylemek doğru olacaktır. Bu nedenle prim borcunuzu ödemek adına, her türlü bankadan yardım almanız ve sonrasında emeklilik kredisi veren bankalar 2017 araştırması yapmanız, kısa süre içerisinde emekliliğe kavuşmanıza neden olacaktır.

Emekli Prim Borcu Kredisinden Kimler Faydalanabilir?

Bankalar, prim borcu kredisi verirken emekli adaylarında birtakım şartları aramaktadırlar. Bu nedenle söz konusu kredi türünden yararlanmak adına emekli adaylarının bazı kapsamlara girmeleri büyük önem taşımaktadır. Öncelikle emeklilik konusunda yaş, yol ve prim şartlarını yerine getirmiş olan, sadece prim borcu eksiği olan kişiler söz konusu kredi türünden yararlanabilmektedir. Bu durum ziraat bankası emeklilik şartları için aynı iken, yine bir başka banka için de aynı olarak emekli adaylarının karşısına çıkmaktadır. Bankalardan prim borcu kredisi çekebilmek adına öncelikle elinizde mutlaka Pim Borcu Ödemesi Halinde Emekli Olabilir belgesinin olması gerekmektedir. Aksi halde söz konusu kredi imkanlarında faydalanmanız pek mümkün değildir. Emekli olmak için kredi çekmek isteyen kişiler ise tam olarak şu sınıflarda yer almalıdırlar:

 • Hizmet borçlanması ile emekli olabilecek sigortalılar,
 • Sanatkarlar ve esnaflar,
 • Köy ve mahalle muhtarları,
 • Şirkete ortak olan kişiler,
 • Çiftçiler.

Yukarıdaki maddelere uygun olan her türlü birey, bankaların yolunu tutarak gerekli olan belgeleri iletmesi halinde prim borcu için kredi imkanlarından faydalanabilmektedirler. Bu konuda tabi ki öncelikle ssk emekli olmak için kredi veren bankalar 2018 yılı araştırması yapmak büyük önem taşımaktadır.

Emekli olmak için kredi çekmek

Günümüzde birçok emekli, prim borcu için bankalardan kredi kullanacakken birtakım tabuları yıkmakta zorlanmaktadırlar. Öncelikle emekli adayları, ssk emekli olmak için kredi veren bankalar veya finans kuruluşları hakkında pek bilgi sahibi olmamakta ve nereye yöneleceklerini bilmemektedirler.

Emekliye Yardımcı Olan Bankalar

 • Ziraat Bankası
 • Halkbank
 • Vakıfbank
 • Finansbank
 • Garanti Bankası
 • Denizbank

Yukarıdaki bankalar emekli adaylarına fazlasıyla yardımcı olduklarını söylemek isteriz.

Bankayı kafanızda belirlemenizin ardından bankanın yolunu tutmak ve yanınızda birtakım evrakları da götürmeniz gerekmektedir. Kimlik belgeniz, ikametgah belgeniz, prim borcunuzun ödenmesi durumunda emekli olacağınıza dair belge ve bankadan istenecek diğer belgeler, kredi başvurusu için gerekli olan belgelerdir. Bankalar, emekli olacağınız ve sürekli olarak maaş alacağınız için sizlere kolayca kredi imkanlarını sunmaktadırlar. Ancak başvurmuş olduğunuz banka genel olarak emekli maaşınızı o banka üzerinden alacağınıza dair taahhüt vermenizi istemektedir. Bu taahhüdü vermenizin ardından kredi işlemleriniz başlayacaktır. Bununla birlikte birçok emekli, örnek olarak; halk bankası askerlik borçlanması kredisi şartları ile Halk Bankası emeklilik prim borcu kredisi şartlarını karıştırabilmektedir. İki kredi türünde de oranların ve vade sayılarının değişim göstereceğini belirtmek doğru olacaktır. Bu gibi detaylara dikkat edilmesinin ardından ise banka aracılığıyla prim borcunuzu ödeyerek, artık emekliliğin tadını çıkarabilirsiniz. Bununla birlikte SSK’ya ilişkin bir başka kredi türü olan doğum borçlanması kredisini, “doğum borçlanması için hangi banka kredi veriyor?” araştırması yaparak rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

13 Yorum

 1. Babamın eksik prim ödemesi var acaba bunu tamamlamak için bankaya başvursak kredi alabilirmiyiz ? Bir de en kolay hangi banka kerdi veriyor bu konuda ? Katılım bankalarını öneriyorlar ama siz yardımcı olursanız çok faydası olur bizim için.

 2. En kolay alınacak kredi türü çünkü emeklilik maaşını kredi alacağınız bankaya yönlendiriyorsunuz. Emekli olduktan sonra onlar otomatik maaştan krediyi düşüyorlar. En garantili kredi türü banka için bu.

 3. Hayatımız kredi oldu ev alıcaz kredi, araba alıcaz kredi, emekli olucaz kredi, okula gidicez kredi, hastalanıyoruz kredi, düğün yapıcaz kredi 🙂 Kredisiz iş yapamaz hale geldik yemin ederim. Ancak bu tür yararlı işler için kredi çekmek iyidir.

 4. Emeklinolmak icin bile kredi cektiren bir sistemin var olmasi ne kadar makuldur, Emeklilik standartlarimizin tekrardan tartisilmasi ve emekli olunma yas ve kurallarin gozden gecirilmesi gerekmektedir, tabi bu kurallar degismedigi surece emeklilik hayalleride bankalarin kapisindan gecmekte

 5. doğum borçlanması yaparak emeki olabiliyorum fakat bankalara borçum olduğu için keredi çekemiyorum ne
  yapmam lazım

 6. doğum borçlanması yaparak emeki olabiliyorum fakat bankalara borçum olduğu için keredi çekemiyorum ne
  yapmam lazım
  Cevaplarsanız çok memnun olurum

 7. Emekli olabilmem için askerlik borclanmasını yatırmam gerekli 2-3banka şubesine gittim olumsuz cevap aldim,hangi banka olumlu cevap verir,teşekkür ederim

 8. Bu yeni çıkan torba yasaya göre emekli olma hakkı kazandım ancak incelediğimde 31 mayıs 2018 de kampanya sona eriyor diyo gözüküyor acaba ben 2 haziranda yuruluge girecek olan yasa ile emmeklilige müracat edecem kampanya devamı varmi

 9. Yani bagkur ihya borçlanması yaparak emekli olmak istiyor um .ziraat bankasının şu en devam eden ödeme kampanyası bitiyo ben yetisemiuorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün