Kredi Başvurusu

Akbank Kredi Başvusu – Başvuru için gerekli şartlar ve evraklar

Akbank Kredi İçin Gerekli Belgeler

Belirli zamanlarda nakit ihtiyacı duyulması, ev alabilmek, araç alabilmek ve daha birçok ihtiyaç için bankaların kredi imkanlarından faydalanmak gerekmektedir. Akbank’ın bu konuda en çok tercih edilen bankalardan biri olduğunu söylemek doğru olacaktır. Ancak Akbank’tan kredi alabilmek adına birtakım şartlar öne çıkmaktadır. Bu şartların karşılanmasının ardından Akbank anında kredi imkanlarından rahatlıkla faydalanabilmeniz mümkündür. Öncelikle kredi alabilmek adına bankaya çeşitli bilgeler ile başvurmanız gerekmektedir. Söz konusu belgeler, yine kredi çekmek için gerekli şartlar arasında yer alan belgelerdir. Peki Akbank kredi başvurusu için gerekli olan belgeler hangileridir?

  • Kimlik, ehliyet veya pasaport,
  • Son döneme ait adresinize kayıtlı faturalar veya ikametgah belgesi,
  • Maaş bordrosu, vergi levhası, tapu belgesi ve hesap cüzdanı,

gibi belgeler, temel olarak başvuru için gerekli olan belgelerdir. Bu belgeleri yanında bulundurmanız gerekirken, Akbank’tan size verilen kredi başvuru formunu da dikkatli bir şekilde doldurmanız son derece büyük önem taşımaktadır.

Akbank’tan Kredi Alabilmek İçin Gerekli Olan Şartlar

Akbank ihtiyaç kredisi hesaplama aracı ile alacağınız kredi türüne göre hesaplamanız yaptınız, gerekli olan belgeleri aldınız ve artık kredi için kendinizi hazır hissediyorsunuz. Hemen bankaya giderek kredi konusunda gerekli yetkililer ile görüştünüz ve bu konuda birtakım şartların olduğunu duydunuz. Peki Akbank’tan kredi çekebilmek adına gerekli olan şartlar nelerdir?

Akbank’tan kredi çekebilmek adına öncelikle 18 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekmektedir. Bu sadece Akbank için değil, her türlü banka veya kredi kuruluşu için gerekli olan temel şarttır. Bununla birlikte kredi puanınızın, uygun seviyelerde olması gerekmektedir. Bu konuda Akbank’ın kabul ettiği kredi not ortalamasının 1350 ila 1400 seviyeleri arasında notlar olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bu puan aralığında bir kredi notuna sahipseniz, kredi çekebilme şansınızın biraz daha fazla olduğunu söylemek doğru olacaktır. Öte yandan başka bankalardan, krediniz varsa veya kredi kartlarınız bulunuyorsa, ödemelerinizin son derece düzgün olması gerekmektedir. Kredinizin meblağı yüksekse, bu konuda kredi almanızın biraz daha zor olacağını söylemek doğru olacaktır. Ancak kredi kartınız varsa ve ödemeleriniz sağlıklı bir şekilde gerçekleşiyorsa, kredi kullanmanız konusunda herhangi bir sorun çıkmayacaktır. Bununla birlikte Akbank kredi başvurusu sms üzerinden de yapılabilmektedir ve burada sizden sadece T.C. Kimlik Numaranız istenmektedir.

Akbank Kredi Kullanmak İçin Gelir Şartı

Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu veya farklı bir kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, bu konuda öncelikle sizin gelirinize ve geçmiş dönemdeki ödemelerinize bakılmaktadır. İhtiyaç kredisi olsun, ev kredisi olsun veya araç kredisi olsun, her türlü kredi türünde gelir şartının büyük önem taşıdığını söylemek doğru olacaktır. Gelirinizin belirli bir seviyenin üstünde olması sizi her zaman için avantajlı bir konuma getirecektir. Bankalar, genel anlamda 2.000 TL ve üstü bir gelire sahip olan kişilere, kredi konusunda daha çok kolaylık sağlamaktadırlar. Bu nedenle gelirinizi 2.000 TL seviyelerinde ve daha üstü seviyelerde göstermeniz, daha iyi bir şekilde kredi imkanlarından faydalanmanıza neden olacaktır. Akbank kredi başvurusu sorgulama ekranında da sizden gelirinize dair bir beyan istenmektedir.

Akbank’tan Kredi Almak İçin Gerekli Olan Sigortalı Ay Sayısı

Akbank’ın kredi imkanlarından faydalanabilmek adına öncelikle belirli bir ay çalışmış, çalışıyor veya sosyal güvenlik kaydınızın olması gerekmektedir. Kredi çekip çekemeyeceğinizi sorgulayan ekranlarda dahi, “kredi çekebilirmiyim sorgula” seçeneği içerisinde sizden kaç aydır sigortalı olduğunuza dair bir belge veya beyan istenmektedir. Belirli bir zaman dilimi içerisinde sigortalı olmanız durumunda size bankalar daha kolay kredi verebilmektedir. Akbank’tan kredi çekerken, en azından 12 aylık sigorta girişinizin olması son derece önemlidir. 12 aylık sigorta girişi ise sadece işçi olarak çalışan kişiler için geçerli olan şarttır. İşverenlerin ise kredi kullanabilmesi adına en az 12 aylık bir vergi levhasına sahip olması büyük önem taşımaktadır. Bununla birlikte memurların zaten devlet bünyesinde yer alıyor olmaları, kendileri için büyük bir referanstır ve bankalar memurlar için bu konuda bir süre sınırlaması aramamaktadır. Emekliler için de durum devlet memurları gibiyken, herhangi bir emeklilik süresi emeklilerden talep edilmemektedir. Akbank kredi kartı başvurusu yapılırken de, yine sigortalılık süresi bir nevi önem taşımaktadır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Şimdiye kadar 3 kredi kullandım hem bankacılık alanında hemde musterı temsıcılerı konusunda en gelısmıs ve duzgun banka dıyebılırım, en azından musterılerıne yardımcı olmaya calısıyorlar diğer bankalar gıbı sineğin yanı modelini en az uygulayan banka

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün