Kredi Kartı

18 Yaşımdan Küçüğüm Kredi Kartı Çıkarabilir Miyim?

Kredi Kartı Neden ve Nasıl Çıkartılır?

Kredi kartı, insanların gelirlerinden fazla harcama yapmak istedikleri veya yapmaları gerektiği zamanlarda bireylere bir ilaç gibi gelen kartlardır. Bu kartlar sayesinde bireyler, bankalarından kısa süreli borçlar almış olmaktadırlar ve bu borçları her ayda bir belli taksitler ile ödemektedirler. Kredi kartı çıkarabilmenin ise bazı koşulları vardır. Kredi kartı çıkarılabilmesinin koşullarından bir tanesi, kredi kartı borçlarınızı düzenli olarak ödeyebileceğinize dair belli bir şekilde bankanıza garanti vermenizdir. Bu garanti verme işlemi dolaylı olarak yapılmaktadır. Örneğin sizin çalışıyor iseniz sahip olduğunuz gelirinizin miktarı da bankanıza verilen bir güvencedir. 18 yaşınıza gelmeden önce ise çalışmıyor olduğunuz var sayıldığından, acaba 18 yaşımdan küçüğüm kredi kartı çıkarabilir miyim sorusunu soruyor olma ihtimaliniz yüksektir.

18 yaşınızdan önce bir kredi kartı çıkma ihtiyacınız var ise, öncelikle on sekiz yaşından küçük kişilere kredi kartı çıkarabilecek bankaları araştırmanız gerekmektedir. Ayrıca ailenize danışmanız da on sekiz yaşınızdan önce kredi kartı çıkarmanız bakımından önemlidir. Bankalarla, ailenizle beraber görüşmeniz koşulu ile kredi kartı çıkarmak için görüşebilirsiniz. Bankalar, yalnızca ailenizin onayını değil aynı zamanda borç ödemesi kapsamında onların olacağı ekstra kefil durumunu da isteyecek ve onlardan belli başlı imzalar isteyecektir.  Ailem kefilim olabilir mi diye soracak olursanız ise, zaten eğer on sekiz yaşınızdan küçük olarak kredi kartı çıkarmak istiyorsanız, zaten ailenizin size kefil olması sizin kredi kartı almanız için zorunludur.

18 Yaşımda Olmama Rağmen Kredi Kartı Çıkarabilir Miyim?

Kaç yaşında olursanız olun, hayatın getirdiği problemler sorunlar veya ihtiyaçlar dolayısı ile kimi zaman kredi çekme ihtiyacınız veya kredi kartına sahip olma ihtiyacınız olabilmektedir. On sekiz yaşından küçük olarak belli başlı ihtiyaçlarınız şöyle olabilmektedir: eğitim adına birtakım ihtiyaçlarınız olabilmektedir, eğitim adına sahip olmak istediğiniz şeyler için paraya ihtiyacınız olabilmek ile beraber, aynı zamanda aileniz veya çevrenizden veya kendinizin sağlık problemlerinizden dolayı da kredi kartına sahip olmanız ihtiyacını duyabilmektesiniz. Bankalar da kendilerine gelen başvuruların ve isteklerin aracılığı ile bunların farkında olduğundan on sekiz yaşından küçük kişilere de kredi kartı çıkarabilme şanslarını açmış bulunmaktadırlar.

Kredi kartına sahip olmak için ne yapmam gerek sorusunu soruyor iseniz ise, on sekiz yaşından küçük biri olarak yapmanız gereken öncelikle sizin varsa gelir düzeyiniz ile ilgili bir belge göstermeniz gerekmektedir. Bunun ardından, banka ile yapacağınız anlaşmaya ailenizin de rızası olduğuna dair bir imzanın olması gerekmektedir.

Eğer yakın aile bireyleriniz vefat ettiyse size veli olarak tayin edilmesi için sizinle anlaşan kişilerin bankaya gelip imza atması ve sizi desteklediklerini ve size kefil olabileceklerini belirtmeleri gerekmektedir.  Bu kefil olma durumu size veli olarak tayin edilen kişiler tarafından da yapılabilmektedir.

Kredi Kartına Sahip Olmak Gerekli Midir?

Kredi kartına sahip olmak istiyorsanız bunu neden istediğinize dair kendinizle konuşmayı tercih etmeniz gerekmektedir. Kredi kartına ödeyemeyeceğinize rağmen gereksiz ve fazla harcama yapmak için mi sahip olmak istiyorsunuz yoksa gerçekten ihtiyacınız olan bir mebla ve yaşam tarzı dolayısı ile mi bir kredi kartına sahip olmak istiyorsunuz? Eğer, kredi kartına sahip olma amacınız gerçekten temel ihtiyaçlarınızı karşılamak ise ve bundan başka bir çareniz yoksa, ve ihtiyacınız olan miktarı, limitinizle parelel şekilde elde edebilecekseniz, ve bu limiti belli aralıklarla taksitler halinde ödeyebilecekseniz kredi kartına sahip olmanızda bir sorun veya problem olmaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün